piątek, 5 lutego 2016

A MOMENT FOR YOURSELF

Inspiracje oraz " ideały".

Tak na prawdę nie ma ludzi idealnych każdy ma jakieś wady. Czasem mówi się o kimś, że jest " idealny" nawet nie znając takiej osoby, może nam się tylko wydawać, że jest przysłowiowym ideałem. Równie dobrze ktoś może powiedzieć o nas po kilku informacjach, zdjęciach z internetu, że jesteśmy idealni. Zazwyczaj na początku jesteśmy zafascynowani taka osobą, jej życiem, ale po czasie " prawda wychodzi na wierzch" i osoba jeszcze niedawno idealna jest dokładnie taka jak inni. Po co mamy się zachwycać innymi i ciągle tylko zazdrościć? Zróbmy c oś z tym co chcemy zmienić! Nie " od poniedziałku zacznę" przeciwnie zacznijmy od razu.  Sprawmy aby rzeczy, których zazdrościmy innym były codziennością dla nas. 

Ciężkie początek, niesamowity koniec.

Największym problemem jest zacząć, zabrać się do danej czynności, ale kiedy postawimy pierwszy krok jest nam coraz łatwiej. Niektórzy z nas popełniają błąd, ponieważ nie chcą postawić nawet tego pierwszego kroku. Mówią, że się nie uda, to nie ma sensu, ale skąd to wie skoro nawet nie zaczął?  Nie musimy się bać, że na początku coś nam nie wyjdzie skoro robimy to pierwszy raz jest to całkiem normalne. Zamiast się wstydzić powinniśmy być dumni, że podjęliśmy się wyzwania i spróbowaliśmy. Na prawdę warto, ponieważ opłaca się zobaczyć efekt końcowy i być z siebie dumnym. Jest to jedno z lepszych uczuć. 

Zbyt mało pewności siebie, odwaga na pierwszym miejscu.

Że niby marzenia nie są osiągalne? To tylko takie niewykonalne zadanie? Przeciwnie! To plany i cele do zrealizowania, trzeba mieć tylko chęci i przegonić lenia. Czym szybciej się zacznie tym lepiej. Pojawia się jeszcze jedna dość istotna przeszkoda, a mianowicie: STRACH. To on jest naszym murem odgradzającym nas od marzeń. Boimy się opinii, wyśmiania czy krytyki. Wiadome jest, że się z tym spotkamy nie każdemu będzie się to podobać, ale czy warto się przejmować takimi osobami? Nie warto rezygnować z marzeń przez takich ludzi, im to przykładowe wyśmiewanie po pewnym czasie się znudzi i zapomną, a my dzięki wytrwałości i odwadze będziemy z siebie dumni. 

Nie ukrywam, że oprócz prowadzenia bloga, moim marzeniem jest założenie kanału na You Tube'ie. Popełniam bardzo duży błąd gdyż obawiam się rozpoczęcia nagrywania. Należę do tych osób stojących przed murem i zastanawiam się czy dam sobie radę po drugiej stronie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz