niedziela, 6 grudnia 2015

BE HEALTHY !

Aktualnie w internecie jest mnóstwo artykułów oraz porad dotyczących diet, zdrowego odżywiania się. Diet jest na prawdę mnóstwo, ale czy wiemy, która jest odpowiednia dla nas? No właśnie nie i dlatego nie jest to dobra decyzja podejmować się diety, która nie wiemy czy nam nie zaszkodzi. 
                EAT HEALTHY, WORK OUT AND BE PROUD - JAK JA TO WIEDZĘ 

Przede wszystkim słodycze, niestety trzeba z nich zrezygnować. Tutaj przyda się silna wola, ponieważ nie jest to łatwe. Po drugie 5 posiłków dziennie( posiłki powinny być jedzone co 2-3 godziny) : śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Kolacje powinniśmy  zjeść maksymalnie do godziny 20:00. Owoce i warzywa jak to jest?  Owoce jemy do pory obiad- podwieczorek, później raczej powinno się jeść  warzywa. Co z piciem ? Woda to najlepszy pomysł, ale oprócz tego może to być również herbata słodzona miodem czy kawa z odtłuszczonym mlekiem. Niestety z napoi gazowanych typu: coca-cola musimy zrezygnować. Przekąski, co do przekąsek chipsy nie są dobrym pomysłem można zastąpić je wieloma innymi produktami np. takimi jak: owoc, warzywo, jogurt 0% z musli i owocami. I coś co chyba każdy już wie duże śniadania, ponieważ to śniadanie trzyma nas na nogach przez cały dzień !A co z ćwiczeniami? 

Jest wiele ćwiczeń, które możemy wykonywać w domu. Jednym z nich jest zapoznana przeze mnie 6 weidera, przyznam, że na początku nie jest łatwo, ale potrzebne są chęci i już po kilku dniach będzie coraz lepiej. Możemy sobie ułożyć własny domowy trening i wykonywać go codziennie, a po kilku miesiącach na pewno będą efekty ! Jeśli ktoś nie lubi ćwiczyć w domu bieganie to świetne rozwiązanie. Wchodzenie po schodach? W XXIw. u ludzi to raczej rzadkość, ponieważ zazwyczaj jesteśmy zmęczeni i nam się się chce lepszym rozwiązaniem jest winda. Wcale nie, schody to bardzo dobry pomysł dzięki temu "wyrabiają nam się nogi", ale i poprawia kondycja, więc zamiast windy warto czasami pójść schodami.
Jeśli zdrowo się odżywiamy i do tego ćwiczymy to po kilku miesiącach na pewno będą tego jakieś efekty, więc gorąco zachęcam, ponieważ oprócz efektów mamy również duże lepsze samopoczucie.

Przykładowy jadłospis mojego dnia:
  • Śniadanie: Kanapki ( każdy lubi inne więc według uznania), kawa z mlekiem ( 0,5%).
  • Drugie śniadanie: Jabłko lub banan.
  • Obiad: Sałatka - sałata, pomidor, feta, oliwki, marchewka, trochę oliwy z oliwek, woda.
  • Podwieczorek: Jogurt z musli ( można dodać sobie owoce ) 
  • Kolacja: Mozzarella z pomidorem, trochę oliwy z oliwek, herbata z miodem. 
Przykładowy zestaw ćwiczeń: 

  • 6 weidera,                        Każdy może sobie ułożyć własny zestaw ćwiczeń według uznania.
  • 80 brzuszków,
  •  20 przysiadów,
  •  "deska" minuta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz